Suchá pedikúra

sucha pedikura Beauty4You
MANIKÚRA / PEDIKÚRA

Suchá pedikúra najbezpečnejšia metóda pedikúry

Suchá pedikúra alebo nazývaná aj prístrojová alebo medicinálna pedikúra patrí medzi najbezpečnejšie metódy ošetrenia nôh. Základný rozdiel medzi suchou a mokrou pedikúrou spočíva v tom, že pri suchej pedikúre sa nohy nenamáčajú.

Pri suchej pedikúre preto nemôže dôjsť k žiadnemu poraneniu, pretože na ošetrenie sa používa prístroj a fréza, výlučne bez skalpela. Vysokootáčkový prístroj s odsávaním a s nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí kožu ošetria veľmi jemne a opatrne. Brúska odstráni iba toľko kože koľko je potrebné. Zároveň však nehrozí, že sa zasiahne príliš hlboko pod kožu. Suchá pedikúra umožňuje obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručuje, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí.

Výbrus vykonávame pomocou diamantových  fréz určenými na nechty aj kožu. Frézy pravidelne dezinfikujeme, mechanicky čistíme a sterilizujeme. Frézy sú rôznej veľkosti a zrnitosti. Podľa veľkosti a zrnitosti fréz sa prispôsobujú otáčky. Otáčky na ošetrenie nechtov a okolia sa vykonáva  menšími frézami, ktoré potrebujú väčšie otáčky, a naopak, čím je fréza väčšia na správny výbrus potrebuje menšie otáčky.

Neodmysliteľnou súčasťou suchej pedikúry je aj profesionálna úprava nechtov a okolia. Nechty najprv zbrúsime, čiže skrátime do požadovanej veľkosti a tvaru. Pomocou suchej pedikúry aj jednoducho vyriešime častý problém zarastajúcich nechtov, zatvrdnutých otlakov, kurích ôk alebo mozoľov.

Po suchej pedikúre zostáva na chodidle tenká a vyhladená vrstva pevnejšej vrchnej kože. Suchá pedikúra trvá okolo 1 hodiny, ale samozrejme vždy záleží od problematiky,  ktorá sa nachádza na chodidlách.

sucha pedikura Beauty4You

Pre koho je suchá pedikúra vhodná?

Suchá pedikúra je veľmi citlivá a komfortná a preto ju odporúčame naozaj pre všetkých. Najmä však pre tých, kto má jemnú pokožku a aj na chodidlách. Najvhodnejšie je ňou ošetrovať normálne až suché chodidlá, ale je určená aj pre klientov s dedičnými ochoreniami ako je psoriáza, reuma, diabetes alebo dermatitída. Suchou pedikúrou sa tiež dá pomôcť ľuďom, ktorý trpia onychomykózou, a to aj v prípade, že ňou trpia 20 rokov a viac. Neváhajte a príďte si oddýchnuť, príjemne zrelaxovať a budete mať krásne nohy😊

Pracovný postup pri suchej pedikúre:

  • Čistenie kutikuly (nechtová kožička)
  • Čistenie valov (koža obklopujúca necht)
  • Skrátenie nechtov
  • Úprava nechtov
  • Výbrus kurieho oka / výbrus hyperkeratózy
  • Dohladenie šľapy
  • Masáž kvalitným krémom pre daný typ pokožky

Objednajte sa / informujte sa